Koszyk

Zadzwoń – 789 200 398

Szybki i bezproblemowy zwrot towarów

Gdybyś miał wybrać 1 powód, dla którego warto mieć stolik z naturalnego drewna, to…

Mnogość towarów w sklepach stacjonarnych i internetowych jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Bo kształtów, kolorów i materiałów masz bez liku. Ogranicza Cię zasobność portfela i czas, bo ileż można szukać i szukać tego właściwego stolika kawowego. Co Ty na to, by zawęzić szukanie do małego zakresu? Znajdź stolik z naturalnego drewna. Dlaczego? Sam zdecyduj, jaki będzie powód.

 

 

 

Natura ciągnie wilka do lasu

Choćby się człowiek nie wiadomo jak ucywilizował, to ten zew natury gdzieś w środku sobie siedzi. U niektórych odzywa się często, u innych rzadziej, ale w jakiejś sferze życia zawsze się pojawia. To dobrze, jeśli go słyszysz, bo to szansa na życie w pełnej harmonii. Ponieważ ludzie wyszli z jaskiń, by mieszkać w domach z cegieł i betonu, to nie ma wyjścia – trzeba sobie tej natury trochę przynieść do czterech ścian. Masz sporo możliwości, a w tym rzeczy praktyczne i pamiątki:

 • drewniane meble, np. stolik kawowy z drewnianym blatem z widocznymi słojami,
 • gliniane doniczki z żywymi roślinami,
 • szklane słoiki,
 • kamionkowe naczynia,
 • kamienie z wakacji na parapecie,
 • piasek z plaży w butelce na biurku.

Z naturalnymi przedmiotami wiąże się poza tym ich zupełna nieszkodliwość. Pewnie i tak masz wokół siebie wystarczająco dużo sztuczności, które parują, wydzielają toksyny wnikające w Twój organizm. Nie poddawaj się temu biernie. Zastąp bezpiecznym drewnem, co tylko się da. W przypadku stolika kawowego to żaden problem.

 

Z dziada pradziada, czyli drewniany stolik kawowy dla wnuków

Ciekawe, czy masz jakieś meble-pamiątki po dziadkach. Jeśli nikt ich nie sprzedał, nie oddał i nie spalił w piecu, to pewnie tak, bo meble z prawdziwego drewna są nie do zdarcia. Widać to bardzo dobrze w muzeach albo skansenach – przecież niektóre eksponaty mają kilkaset lat! To musi być wspaniałe uczucie pomyśleć:

 1. Przy tym stoliku mój dziadek czytał gazetę co rano.
 2. Babcia, kiedy była młoda, lubiła tu siedzieć, pić kawę i patrzeć na brzozy za oknem.
 3. Na tym stoliku moi rodzice układali pasjansa każdej niedzieli.

Drewno się starzeje, owszem, jak wszystko, co naturalne. Tyle że w jego przypadku to zaleta (podobnie jest z kobietami i winem). Z każdym kolejnym rokiem wygląda lepiej, bardziej dostojnie. Jakby wydarzenia, które miały miejsce przy nim i osoby siedzące wokół wpłynęły na pojawienie się ledwie widocznych zmarszczek czasu. Można powiedzieć, że drewno chłonie rodzinne historie, by przekazywać je dalej.

 

Drugiego takiego nie ma na całym świecie, czyli niepowtarzalny wzór

Możesz mieć czasem wrażenie, że sklep ma bardzo ubogą ofertę – zaledwie kilka wzorów. Tymczasem właśnie o to chodzi, by zminimalizować wpływ człowieka, a pozwolić przemówić naturze. Bo przecież drewno „wypracowało” swoje wzornictwo, niepowtarzalne jak linie papilarne u człowieka. Każdy słój to wiosna i lato, które przybiły pieczęć wewnątrz rosnącego drzewa.

Ostateczna forma jest tylko zwieńczeniem dzieła stworzonego w lesie.

Wybierasz kształt stolika, jaki Ci odpowiada – okrągły lub kwadratowy, z fantazyjnie dorobioną konstrukcją lub całkiem prostą – ale i tak najważniejsze jest to, że ten jeden jedyny stolik nie ma swojego sobowtóra. Każdy jeden jest unikatem. Czy to nie dostateczny powód, by spojrzeć na niego troszkę inaczej?

Najlepsze jest to, że ten minimalizm w formie, ta surowość kształtu i wyglądu w ogóle nie przeszkadza – wręcz przeciwnie.

Stolik z prawdziwego drewna z tą swoją prostotą pasuje bowiem do każdego wnętrza:

 • wielkiego salonu w przestronnym domu,
 • małego pokoju w ciasnym mieszkaniu,
 • przytulnego pokoju babci i nowoczesnego poddasza nastolatki.

Nie ma takiego stylu i takiego pomieszczenia, gdzie drewniany stolik kawowy wyglądałby źle. Taki mebel przystosowuje się do pokoju jak pies do właściciela. Mości się wygodnie na swoim nowym miejscu i za chwilę wygląda, jakby zawsze tu stał.

 

Wybierz powód, dla którego decydujesz się na stolik z naturalnego drewna

No więc gdybyś miał wybrać tylko 1 powód, dla którego warto mieć stolik z naturalnego drewna, to który z powyższych byś wybrał? Czy przekonuje Cię cząstka natury mieszkająca z Tobą pod jednym dachem? Czy raczej trwałość stolika, przy którym mógłbyś pić gorące kakao przez całe swoje życie? A może ujął Cię design – niepowtarzalny wygląd i świadomość, że patrzysz na coś, co nie daje się do końca ujarzmić człowiekowi?

Trudno wybrać? Nie szkodzi – bierz wszystkie trzy.