Koszyk

Zadzwoń – 789 200 398

Szybki i bezproblemowy zwrot towarów

Wystrój Twojego domu to Twoja sprawa. I innych jego mieszkańców. Nie designerów ani celebrytów. Nie architektów wnętrz ani projektantów. Nie tych, którzy wołają, że ma być nowocześnie. I nie tych, którzy twierdzą, że najlepsza jest tradycja. Słuchaj siebie. Co Ci mówi Twój głos: nowocześnie czy tradycyjnie? A wiesz, że wcale nie musisz wybierać między jednym a drugim?

Nowocześnie znaczy lepiej

Załóżmy, że to słuszne stwierdzenie. Ci, którzy zachwycili się nowoczesnym wystrojem wnętrz, nie mieli (przeważnie) na myśli tego, że lepsze, bo nowe. Chodzi o to, że dostrzegli pewne zalety, których nie mogli znaleźć w tradycyjnych rozwiązaniach, m.in.:

  1. Minimalizm – dzięki temu, że nie ma mnóstwa ozdobników i „rozpraszaczy” wzorkowych i szczególików, skupiamy się na ogólnym rysie, dominującej cesze, która przyciąga uwagę. Poza tym minimalizm sprzyja łączeniu w wizualną całość kilka elementów w pomieszczeniu – to znacznie łatwiejsze, jeśli ilość przedmiotów i ozdobników nie przytłacza.
  2. Funkcjonalnoś
  3. – jeżeli urządzisz mieszkanie „na bogato”, to pewnie będzie ciekawie, ładnie – do czasu, aż padniesz od sprzątania tego wszystkiego. Nowoczesne wnętrze to rezygnacja z wielu elementów, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Zamiast wiecznie biega
  4. ze ścierką i odkurzaczem, odpoczywasz sobie w spokoju.
  5. Prostota – kolory, faktura, kształty pasują do siebie, choć czasem mocno kontrastują. Prostota czuwa, by nie przekroczyć granicy, nie „przeholować”. Z funkcjonalnością i minimalizmem tworzy nowoczesne trio.

Nowoczesny styl przeszedł swoje przeobrażenie i nie wygląda już tak samo, jak kilkanaście lat temu. Nie przyjęła się zbytnia surowość – trzeba ją było przełamać czymś ciepłym, przytulnym. Pomysły przyszły ze Skandynawii. Stąd w nowoczesnych wnętrzach obecność naturalnych, ekologicznych materiałów – oczywiście w minimalistycznym wydaniu.

Jak wobec tego wygląda nowoczesny stolik kawowy?

Korzysta z podstawowych form geometrycznych i naturalnych materiałów. Blaty są gładkie, łatwe w utrzymaniu, na tyle piękne, by nie odczuwać potrzeby zastawiania ich bibelotami. Wzornictwo i kolorystyka się przenikają, tworzą jedność. Czasem jakiś kształt puszcza do nas oczko, ale tak subtelnie, bez przytłoczenia. Drewno samo w sobie ma niepowtarzalny wzór – nie trzeba mu dodatkowej oprawy.

Przekonała Cię nowoczesność? Zobaczmy, co na to tradycja.

 

Tradycja nie znaczy gorzej

Tradycyjne wnętrza niewątpliwie mają duszę. W końcu pracowali na to nasi rodzice, dziadkowie, przodkowie, by zostawić nam kawał historii odciśniętej w stylu, meblach, poczuciu estetyki. Trzyma nas sentyment, przywiązanie i wspomnienia. A poza tym zwalnia nas z konieczności szukania dalej.

Wszystko, co tradycyjne, jest łatwe do polubienia i nie wymaga wysiłku

Gertrude Stein

Możemy jeszcze mieć to poczucie, że dawniej robiło się na lata, nie to co teraz. Faktycznie przez pewien czas świat zachłysnął się plastikiem, tanimi materiałami. Zalała nas tandeta i natychmiastowy dostęp kosztem jakości. Stąd ograniczone zaufanie do nowoczesności. Dziś wiemy, że to kwestia odpowiedniego wyboru, by jakość nie stanowiła problemu.

W każdym razie za tradycją stoi murem solidna konstrukcja, która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Urządzamy dom czy mieszkanie przedmiotami, które mają wytrzymać przez lata, bo jako tradycjonaliści przywiązujemy się do rzeczy i wyglądu. Nie potrzebujemy ciągłych zmian.

Niekwestionowaną wartością stylu tradycyjnego jest szacunek dla naturalnych materiałów, które tworzą klimat przytulności i serdeczności. Ciepło prawdziwego drewna w domu jest jak ślad po bogini ogniska domowego, która rozpaliła w kominku, by jej dzieci dobrze się czuły. Nic dziwnego, że odczuwamy to jako bardzo naturalne, pierwotne i autentyczne.

To jak wygląda tradycyjny stolik kawowy?

Zaprasza do tego, żeby przy nim usiąść, napić się gorącej kawy w miłym towarzystwie. Robi przytulne wrażenie, bo pochodzi z natury, na blacie widać niepowtarzalne słoje – namiastkę lasu, cząstkę przyrody. Stabilna konstrukcja trzyma pieczę nad Twoim bezpieczeństwem, a jakość wykonania i materiałów daje gwarancję, że mebel będzie służył długie lata, wzmacniając rodzinne tradycje.

 

Nowoczesność i (zamiast kontra) tradycja

Widzisz, jakie są argumenty za nowoczesnością, a jakie za tradycją w kwestii urządzania wnętrz. Zauważ, że jedno wcale nie wyklucza drugiego w wielu punktach. Wygląd oparty na zwykłych kształtach, piękno tkwiące w drewnie, wykonanie gwarantujące długie i wygodne używanie. Masz to i w nowoczesnym stylu, i w tradycyjnym. To po co wybierać konkretny styl. Lepiej z każdego wybrać te elementy, które współgrają z Tobą.